Навигација

проф. др Милан Јањић

Наставник - II-4
Природно-математички факултет
Стручни назив---
Ужа научна областалгебра и геометрија
Датум избора у звање 16. март 2006.

Библиографија

Радови у часописима

    On Linear Recurrence Equations Arising from Compositions of Positive Integers
    ЧасописJOURNAL OF INTEGER SEQUENCES
    Година2015
    АуториМилан Јањић
    Волумен18
    БројIV, Article 15.4
    Страна од1
    Страна до14
    A proof of generalized Laplace’s theorem
    ЧасописBull. Soc. Math. Banja Luka
    Година2015
    АуториМилан Јањић
    Волумен15
    Страна од5
    Страна до7
    A Counting Function Generalizing Binomial Coefficients and Some Other Classes of Integers
    ЧасописJOURNAL OF INTEGER SEQUENCES
    Година2014
    АуториМилан Јањић и Boris Petković
    Волумен17
    Број3,Artic.14.3.5
    Страна од1
    Страна до23
    A Generating Function for Numbers of Insets
    ЧасописJOURNAL OF INTEGER SEQUENCES
    Година2014
    АуториМилан Јањић
    Волумен17
    Број9, Artic. 14.9.7
    Страна од1
    Страна до9
    Determinants and Recurrence Sequences
    ЧасописJOURNAL OF INTEGER SEQUENCES
    Година2012
    АуториМилан Јањић
    Волумен15
    Број3,Article.12.3.5
    Страна од1
    Страна до21
    Generalized Compositions and Weighted Fibonacci Numbers
    ЧасописInt. J. Contemp. Math. Sciences
    Година2011
    АуториМилан Јањић
    Волумен6
    Број10
    Страна од477
    Страна до483
    Hessenberg Matrices and Integer Sequences
    ЧасописJOURNAL OF INTEGER SEQUENCES
    Година2010
    АуториМилан Јањић
    Волумен13
    Број7,Artic.10.7.8
    Страна од1
    Страна до9
    Some Classes of Numbers and Derivatives
    ЧасописJOURNAL OF INTEGER SEQUENCES
    Година2009
    АуториМилан Јањић
    Волумен12
    Број8, Artic.09.8.3
    Страна од1
    Страна до11
    Geometrical definition of π and its approximations by nested radicals
    ЧасописThe Teaching of Mathematics
    Година2008
    АуториМилан Јањић
    ВолуменXI
    Број1
    Страна од25
    Страна до34
    On a Class of Polynomials with Integer Coefficients
    ЧасописJOURNAL OF INTEGER SEQUENCES
    Година2008
    АуториМилан Јањић
    Волумен11
    Број5,Artic.08.5.2
    Страна од1
    Страна до9
    A note on Laplace's expansion theorem
    ЧасописInternational journal of Mathematical Education in Science and Technology
    Година2005
    АуториМилан Јањић
    Волумен43
    Број3
    Страна од418
    Страна до420
    A result on expansion of determinants
    ЧасописBul. Soc. Math. banja Luka
    Година2004
    АуториМилан Јањић
    Волумен11
    Страна од25
    Страна до28
    Commutativity of rings with constraits on finite sets
    ЧасописBull.Soc.Math.Banja Luka
    Година2002
    АуториМилан Јањић
    Волумен9
    Страна од131
    Страна до134
    On rings with commuting powers on subsets
    ЧасописRESULTS IN MATHEMATICS
    Година1997
    АуториМилан Јањић, Howard E. Bell и Evagelos Psomopoulos
    Волумен39
    Страна од45
    Страна до56
    A commutativity condition for π-regular rings
    Часопис Facta Universitatis (Niš), Ser. Math. Inform
    Година1996
    АуториМилан Јањић
    Волумен11
    Страна од9
    Страна до10
    A note on positive Hermitian matrices
    ЧасописBull.Soc.Math.Banja Luka
    Година1995
    АуториМилан Јањић
    Волумен2
    Страна од9
    Страна до14
    Essential quotient od coideals bz an ideal
    ЧасописProceedings of the Mathematical Conference in Priština 1994
    Година1994
    АуториМилан Јањић, Милован Винчић и Даниел Романо
    Страна од17
    Страна до19
    On noncommutative multirings
    Часопис, Proc of 7-th Yugoslav. Conf. on Algebra and Logic, Maribor, 1987, Znanstvena rev. Univ. of Maribor
    Година1989
    АуториМилан Јањић
    Страна од59
    Страна до63
    Two commutativity theorems for rings
    ЧасописAlgebra and logic, Proc. Conf., Sarajevo/Yugosl. 1987, 59-63 (1989)
    Година1989
    АуториМилан Јањић
    Страна од59
    Страна до63
    Commutativity of n-torsion free rings with commuting powers
    ЧасописRESULTS IN MATHEMATICS
    Година1988
    АуториМилан Јањић и Evagelos Psomopoulos
    Волумен3
    Страна од135
    Страна до136
    A note on the commutativity for rings
    ЧасописRadovi matematički
    Година1987
    АуториМилан Јањић
    Волумен2
    Страна од135
    Страна до136
    Some commutativity theorems for rings
    ЧасописRadovi matematički
    Година1986
    АуториМилан Јањић
    Волумен2
    Страна од241
    Страна до246

Књиге

    Увод у алгебру
    ИздавачПриродно-математички факултет у Бањој Луци
    ISBN978-99955-21-27-1
    Година2012
    АуториМилан Јањић и Душко Богданић
    Тип књигеосновни уџбеник
    Број страна1999
    Математика 1
    ИздавачПриродно-математички факултет у Бањој Луци
    ISBN978-99955-21-05-9
    Година2008
    АуториМилан Јањић
    Тип књигеосновни уџбеник
    Број страна409
    Криве и површи
    ИздавачПриродно-математички факултет у Бањој Луци
    ISBN999-38-633-7-8
    Година2005
    АуториМилан Јањић
    Тип књигеосновни уџбеник
    Број страна194
    Линеарна алгебра
    ИздавачПриродно-математички факултет у Бањој Луци
    ISBN99938-633-2-7
    Година2003
    АуториМилан Јањић
    Тип књигеосновни уџбеник
    Број страна197